CETA ir TTIP: pelno interesai PRIEŠ žmonių interesus

 

Ar dar prisimenate TTIP? Briuselio derybos su JAV įstrigo, niekas nežino, ką apie TTIP mano Donaldas Trumpas.

 

Bet Briuseliui pavyko buldozeriu prastumti labai panašų ES ir Kanados „laisvosios prekybos“ susitarimą, kurio angliška santrumpa yra CETA.

 

Milijonai europiečių pasakė griežtą „Ne!“ TTIP, daugiau nei 500 organizacijų susibūrė į Europiečių judėjimą prieš TTIP ir CETA.

 

Šių susitarimų pagrindinis tikslas — pašalinti visus “netarifinius barjerus”, kurie trukdo Amerikos/Kanados korporacijoms *laisvai* veikti Europoje: tai radikalūs skirtumai darbo teisės, viešųjų paslaugų/viešojo sektoriaus, sveikatos apsaugos, maisto saugos, aplinkosaugos, gyvūnų gerovės, duomenų apsaugos, skaitmeninės erdvės ir kt. srityse.

 

Nors ES-Kanados susitarimą dar turės ratifikuoti ir visų ES valstybių narių parlamentai, dauguma jo skyrių „laikinai“ įsigalios jau kovo mėn. Mašina bus paleista visiems dar tebesvarstant, ar ji reikalinga, naudinga ir nepavojinga.

 

Europos piliečių iniciatyva ketina ir toliau informuoti visuomenę ir jos išrinktus atstovus — kuriems teks atsakomybė priimti sprendimus dėl šio susitarimo ratifikavimo Lietuvos Respublikos vardu — apie CETA nedemokratiškumą ir neteisingumą.

Taip pat skaitykite:

Loading...

 Partneriai:

 Versija: