Kaip juos sustabdyti?

Europos Sąjungos ir Kanados „laisvosios prekybos“ susitarimui (CETA) dar turi pritarti (jį ratifikuoti) visi ES valstybių narių nacionaliniai ir regioniniai parlamentai, taigi ir Lietuvos Respublikos Seimas.

 

 

Ir Briuselio derybos su JAV dėl TTIP dar gali būti atgaivintos.

 

 

Nors galimybė, kad Seimas neratifikuos CETA, atrodo mažai tikėtina, Europiečių judėjime prieš TTIP ir CETA dalyvaujantys piliečiai ir jų organizacijos visoje Europoje yra įsitikinę, kad:

 

 

  • su politikais (parlamento ir net vyriausybės nariais, partijomis ir frakcijomis) būtina kalbėtis, teikti jiems informaciją ir priminti jų rinkiminius ir asmeninius pažadus, įsipareigojimus ir įsitikinimus — tam, kad:

 

  • nepaliktume jiems nežinojimo alibi („Aš nežinojau, už ką balsuoju“),

 

  • ir tam, kad iškeltume principinius klausimus dėl ateities, pvz.:

 

 

  • Kodėl neatliekamas prekybos sutarčių poveikio Lietuvai vertinimas? Kas už tai atsakingas, kokia turi būti procedūra?

 

  • Koks turi būti tas poveikio vertinimas, kad būtų paisoma visos visuomenės (o ne stambiausio verslo) interesų?

 

  • Kodėl Lietuvai derybose dėl CETA atstovavę pareigūnai nepareikalavo nacionalinių išlygų tokioms sritims kaip sveikatos priežiūra, vandens ir energijos tiekimas/skirstymas, vaistai ir kt., nors kitos valstybės „neužmiršo“ pasirūpinti šių jautriausių sričių apsauga? Kas turėtų už tai prisiimti atsakomybę ir kaip ateityje turėtų būti užtikrinama visuomenės intereso apsauga?

 

  • Kaip dabar ir ateityje valstybė ketina garantuoti visuotinės svarbos paslaugų apsaugą nuo dereguliacijos bei privatizacijos ir šių paslaugų prieinamumą (įperkamumą)?

 

Kova tęsiasi.

Taip pat skaitykite:

Loading...

 Partneriai:

 Versija: